دیجی فیدر - اخبار فناوری اطلاعات و تکنولوژی

جدیدترین اخبار روز تکنولوژی و فناوری اطلاعات

حرفه ای ترین موتور خبرخوان خبرهای فناوری و تکنولوژی از سایت های معتبر ایرانی

افتتاح صوری خط تولید پژو ۲۰۰۸ ؛ کراس اوور جدید ایران خودرو هنوز به تولید نرسیده است

گجت نیوز ۲۱ شهریور ۱۳۹۶

تولید پژو 2008

بر اساس آمار تولید خودرو در پنج ماه ابتدایی سال، افتتاح خط تولید پژو ۲۰۰۸ در ایران خودرو تنها جنبه تبلیغاتی داشته و تاکنون این خودرو به تولید انبوه نرسیده است.

با نگاهی به آماری که از عملکرد شرکت‌های خودروسازی داخلی در پنج ماه اخیر منتشر شده به این نتیجه می‌رسیم که خودروی پژو ۲۰۰۸ با وجود تمام تبلیغات پسابرجامی، هنوز هم در ایران به تولید نرسیده است. این در حالی است که ایران خودرو باید محصول جدید خود را در ماه جاری به برخی خریداران تحویل دهد و با شرایط فعلی به نظر می‌رسد خریداران باید حالا حالاها منتظر بمانند.

در حالی که نیمی از سال ۱۳۹۶ می‌گذرد، بررسی عملکرد خودروسازان داخلی نشان می‌دهد که افتتاح خط تولید پژو ۲۰۰۸ به عنوان اولین خودروی پسابرجامی، تنها جنبه تبلیغاتی داشته و تا پایان مردادماه سال جاری، این کراس اوور فرانسوی در ایران تولید نشده است.

طبق آمار منشر شده از تولید خودرو در پنج ماه ابتدایی سال ۱۳۹۶، تنها ۴ دستگاه خودروی پژو ۲۰۰۸ در ایران خودرو تولید شده که نشان دهنده تعداد خودروهای مونتاژی در زمان افتتاح خط تولید این محصول پسابرجامی بوده است. در واقع از زمان افتتاح این خط تولید تاکنون، دیگر هیچ فعالیت خاصی در آن رخ نداده است.

خط تولید پژو ۲۰۰۸ در اردیبهشت امسال توسط رئیس جمهور در ایران خودرو افتتاح شد

اوایل اردیبهشت‌ماه بود که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، خط تولید پژو ۲۰۰۸ را به عنوان نخستین خودروی خارجی پسابرجام در ایران خودرو افتتاح کرد. در آن زمان اعلام شد که این محصول به زودی به صورت انبوه تولید و روانه بازار می‌شود. خردادماه نیز شرکت ایران خودرو، پیش فروش پژو ۲۰۰۸ را انجام داد که حواشی زیادی را هم به دنبال داشت. این اقدام بدون اعلام قیمت نهایی خودرو صورت گرفت اما پس از اعلام برخی نارضایتی‌ها، هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو تاکید کرد که خودروهای تحویلی در مرحله اول با قیمت ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به مشتریان ارائه می‌شود. طبق بخشنامه پیش فروش پژو ۲۰۰۸، قرار بود بخشی از خودروهای پیش فروش شده در ماه جاری یعنی شهریور ۹۶ به خریداران تحویل داده شود اما قطعا شاهد بدقولی ایران خودرو در این زمینه خواهیم بود.

وضعیت تولید خودرو در پنج ماه اول امسال نشان می‌دهد که در این مدت در مجموع ۵۷۸ هزار و ۷۵۹ دستگاه خودرو در کشورمان تولید شده که رشد ۱۸٫۹ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال قبل تجربه کرده است. آمار تولید انواع خودرو در مرداد امسال نیز به ۱۴۳ هزار و ۶۴۴ دستگاه رسید که نسبت به مرداد ۹۵ معادل ۲۲٫۲ درصد رشد داشته است.

تولید پژو 2008

شرکت ایران خودرو در پنج ماه ابتدایی امسال، ۲۷۸ هزار و ۳۳۶ دستگاه از تولید انواع خودرو سهم داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳٫۵ درصد رشد داشته و شرکت سایپا نیز ۲۴۰ هزار و ۶۳۶ دستگاه خودرو در پنج ماه اول سال تولید کرده که نشان دهنده رشد ۲۱٫۲ درصدی این خودروساز داخلی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵ است.

به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابهدیدگاه خود را بنویسید.نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.