دیجی فیدر - اخبار فناوری اطلاعات و تکنولوژی

جدیدترین اخبار روز تکنولوژی و فناوری اطلاعات

حرفه ای ترین موتور خبرخوان خبرهای فناوری و تکنولوژی از سایت های معتبر ایرانی

این برنامه عکاسی سلفی اطلاعات شما را به سرقت می برد

برسام ۰۴ بهمن ۱۳۹۵

یک برنامه ویرایش عکس های سلفی موسوم به Meitu که محبوبیت زیادی دارد، به علت جمع آوری اطلاعات خصوصی کاربران مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.  Meitu برنامه عکاسی سلفی چینی است که از سال ۲۰۰۸ در دسترس قرار گرفت تا کنون میلیاردها بار بارگذاری شده و به خصوص در کشورهای شرق آسیا محبوبیت بالایی دارد.

این برنامه عکاسی سلفی اطلاعات شما را به سرقت می برد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات دیجی فیدر و به نقل از فارس، این برنامه که امکانات زیادی برای ویرایش تصاویر سلفی در اختیار کاربران قرار می دهد به تازگی در آمریکا هم مورد استفاده گسترده قرار گرفته و با استفاده از آن می توان جلوه های تصویری کارتونی به عکس های سلفی اضافه کرد. این برنامه هم با آیفون و هم با گوشی های اندرویدی سازگاری دارد.

بررسی های انجام شده بر روی برنامه مذکور نشان می دهد در درون آن کدهایی مخفی شده که حجم زیادی از اطلاعات ذخیره شده کاربران در گوشی های همراه را به سرورهای در چین و احتمالا دیگر نقاط جهان می فرستد.

کارشناسان امنیتی هشدار می دهند از این اطلاعات می توان برای جاسوسی از کاربران و ارتباطات آنها استفاده کرد. برنامه مذکور می تواند به تقویم، دوربین، موقعیت جغرافیایی، فهرست تماس ها، اطلاعات مربوط به وضوح تصویری نمایشگر، عکس ها، محتوای حافظه یو اس بی و داده های دیگر دسترسی پیدا کند.

به گفته گرگ لینارس، محقق امنیتی این برنامه عکاسی سلفی حتی شماره IMEI هر گوشی را نیز ذخیره و ارسال می کند. IMEI یک شماره سریال ۱۵ رقمی است که کشور سازنده گوشی و مدل آن را مشخص می کند. با این حجم از اطلاعات به سادگی می توان مکالمات افراد را استراق سمع کرد و پیامک های آنها را جمع آوری نمود.

Meitu در واکنش به اخبار یاد شده بیانیه ای منتشر کرده و مدعی شده به امنیت و حریم شخصی کاربران اهمیت زیادی می دهد و تنها اطلاعاتی را جمع آوری می کند که برای ارتقای عملکرد برنامه یاد شده ضروری است. البته مشخص نیست جمع آوری این حجم از داده ها چگونه می تواند به ارتقای امنیت کاربران کمک کند. همچنین این نگرانی وجود دارد که دسترسی هکرها به اطلاعات ذخیره شده کاربران این برنامه می تواند چه مشکلاتی ایجاد کند.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در دیجی فیدر  دنبال کنید.

منبع: برسام
به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابهدیدگاه خود را بنویسید.نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.