دیجی فیدر - اخبار فناوری اطلاعات و تکنولوژی

جدیدترین اخبار روز تکنولوژی و فناوری اطلاعات

حرفه ای ترین موتور خبرخوان خبرهای فناوری و تکنولوژی از سایت های معتبر ایرانی

نتیجه تست تصادف ام وی ام ۱۱۰S؛ ارزان ترین خودرو چینی بازار ایران [تماشا کنید]

دیجیاتو ۲۹ فروردین ۱۳۹۵

نتیجه تست تصادف ام وی ام 110S؛ ارزان ترین خودرو چینی بازار ایران [تماشا کنید]

خودروهای چینی در زمینه ایمنی شهرت خوبی ندارند ولی در کمال تاسف این مسئله حیاتی با توجه به وضعیت اسف بار ایمنی خودروهای تولید داخل و ایرانی، از اهمیت چندانی برای عموم ایرانیان برخوردار نیست.

به هرحال در ایران نیز متاسفانه شماری از خودروهای چینی با وضعیت ایمنی فوق العاده ضعیف عرضه شده اند و در کمال تعجب سازمان های ذی ربط از جمله سازمان استاندارد نیز ظاهرا اهمیتی برای این مسئله قائل نیست.

MVM 110-6

نسل قبلی ام وی ام ۱۱۰ که برای حدود ۱۰ سال در ایران عرضه می شد و یک کپی تمام عیار از دوو ماتیز به حساب می آمد، یکی از همین خودروهای فوق العاده نا ایمن بود که در تست های تصادف، نتایج افتضاحی را کسب کرده است.

با این حال اخیرا و در سال ۲۰۱۵ نسل جدید این خودرو (در بازار جهانی به اسم چری IQ) عرضه شده است که ظاهرا در زمینه ایمنی از سلف خود بهتر شده است.

MVM 110-8

شاهد این مدعا، تست تصادف نسل جدید توسط سازمان لاتین ان کپ است، که البته بر روی خودرو پایه و فاقد ایربگ انجام شده است.

MVM 110-7

هرچند نتیجه این تست نیز مانند تست ایمنی بر روی تمام خودروهای فاقد ایربگ دیگر صفر ستاره ایمنی بوده است و این نتیجه با حاصل تست تصادف نسخه قبلی مشابهت کامل دارد، اما تفاوت ایمنی این دو نسل از مقایسه تصاویر کاملا مشخص است.

MVM 110-5

آنجا که نسل قبلی دچار تابیدگی سقف و ستون جلو و رکاب های جانبی شده است ولی برای نسل جدید ظاهرا کابین محکم تر به نظر می رسد و چنین نقاط ضعف پر رنگ و محسوسی نیز دیده نمی شود.

MVM 110-0

نتیجه تصادف نسل اول ام وی ام ۱۱۰

MVM 110-00

نتیجه تصادف نسل اول ام وی ام ۱۱۰

به هرحال هنوز تست تصادف نسخه مجهز به ایربگ انجام نشده و از روی تصویر نمی توان میزان ایمنی این خودرو را حدس زد اما در مقایسه با سایر خودروها می توان حدس زد که این مدل بر خلاف نسخه قبلی می تواند ایمنی حداقلی سرنشینان را برای تردد درون شهری تامین کند و چند ستاره ای را بدست آورد.

MVM 110-3

مهمترین نکته این است که ام وی ام ۱۱۰S حتی در این نسخه جدید هم خودرو مناسب تردد برون شهری و سفر نیست و تنها برای زندگی شهری کاربرد دارد. همانطور که در تصویر زیر مشخص است، اینجا هم رکاب خودرو دچار تغییر شکل شده و ستون A نیز خمشی قابل مشاهده را تجربه کرده است.

MVM 110-1

به جز مشخصات ایمنی پیشرانه ۱٫۰ لیتری و ۶۸ اسب بخاری این مدل نیز با تنها ۹۳ نیوتن متر گشتاور، شرایط چندان جالبی برای استفاده سنگین در سفرهای خانوادگی ندارد.

MVM 110-4

در نهایت جالب است بدانید ام وی ام ۱۱۰ اس با قیمت حدودی اندکی بیشتر از ۳۰ میلیون تومان از نظر ظاهری شباهت هایی با تویوتا آیگو دارد، اما یک خودرو چینی تمام عیار با عرضه محدود در برخی کشورهای در حال توسعه محسوب می شود.

MVM 110-9

تویوتا آیگو که از نظر ظاهری برای طراحی ۱۱۰ جدید مورد توجه مهندسان چری قرار گرفته

MVM 110-10

در نمای عقب شباهت انکار ناپذیری بین ام وی ام ۱۱۰ نسل دوم و تویوتا آیگو دیده می شود

ویدیو تست تصادف ام وی ام ۱۱۰ S را می توانید در ادامه مشاهده فرمایید.

به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابهدیدگاه خود را بنویسید.نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.