دیجی فیدر - اخبار فناوری اطلاعات و تکنولوژی

جدیدترین اخبار روز تکنولوژی و فناوری اطلاعات

حرفه ای ترین موتور خبرخوان خبرهای فناوری و تکنولوژی از سایت های معتبر ایرانی

سامسونگ نام تجاری Duo Pixel را برای فناوری جدید دوربینش به ثبت رساند

زومیت ۱۸ آذر ۱۳۹۴

سامسونگ

کمپانی سامسونگ هر ساله چندین پتنت به ثبت می‌رساند که جدیدترین پتنت این کمپانی درخواست ثبت اختراع طرح تبلت‌های لوله شونده، فناوری اندازه گیر میزان چربی بدن برای گوشی‌های هوشمند است. حال این کمپانی بعد از نام Britecell، دوباره با پتنت یک نام تجاری ظاهر شد! این کمپانی حال نام تجاری Duo Pixel را به ثبت رسانده است. هنوز مفهوم این نام تجاری مشخص نیست اما به نظر می‌رسد سامسونگ درحال آزمایش سنسور یک دوم اینچ دوربین ۱۲ مگاپیکسلی پرچمدار جدیدش یعنی گلکسی اس ۷ است. 

samsung سامسونگ

بر اساس آخرین اطلاعات این سنسور دوربین دارای سایز پیکسلی بسیار بزرگ‌تر از پیکسل دوربین گوشی‌های هوشمند بوده و مجهز به تکنولوژی dual-PD یا دیودهای دوگانه حساس به نور است. عملکرد این فناوری شبیه به حسگر دوگانه پیکسل کنون است که برای هر محدوده پیکسلی دو دویود نوری به جای یک فوتودیود واحد دارد؛ دلیل فوکوس سریع تر دوربین در زمان ثبت تصاویر و ضبط ویدیو نیز همین مورد است.

در هر حالت تمامی این خبرها، اطلاعاتی از سنسور دوربین پرچمدار آتی سامسونگ یعنی گلکسی اس ۷ را نوید می‌دهد که به یک دوربین جدید مجهز خواهد شد. البته در حال حاضر دوربین گوشی‌های گلکسی اس ۶ و نوت ۵ سامسونگ نیز جزو بهترین‌های بازار است.

منبع: زومیت
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابهدیدگاه خود را بنویسید.نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.