دیجی فیدر - اخبار فناوری اطلاعات و تکنولوژی

جدیدترین اخبار روز تکنولوژی و فناوری اطلاعات

حرفه ای ترین موتور خبرخوان خبرهای فناوری و تکنولوژی از سایت های معتبر ایرانی

کرمان موتور از تولید خودروهای هیوندای النترا و توسان در ایران خبر داد

گجت نیوز ۲۴ دی ۱۳۹۶

تولید خودروهای هیوندای

معاون فروش و بازاریابی شرکت کرمان موتور از برنامه‌ریزی این شرکت برای تولید خودروهای هیوندای النترا و توسان در ایران از سال آینده خبر داد. گفته می‌شود قیمت این خودروهای ساخت داخل، ۲۵ درصد ارزان‌تر از نمونه وارداتی آن‌هاست.

تولید خودروهای هیوندای در ایران باعث کاهش هزینه‌های تمام شده می‌شود

حسن اکبری، معاون فروش و بازاریابی شرکت کرمان موتور از تولید خودروهای هیوندای النترا و هیوندای توسان در ایران خبر داد. وی در یک نشست خبری اظهار کرد که اقدامات لازم برای داخلی‌سازی النترا در حال انجام است و این خودرو در نیمه اول سال ۱۳۹۷ به تولید انبوه می‌رسد. به گفته اکبری، قیمت النترای تولید داخل حدود ۲۵ درصد کمتر از نمونه وارداتی آن است و داخلی‌سازی خودروها باعث کاهش هزینه‌های تمام شده خودرو می‌شود.

معاون فروش و بازاریابی کرمان موتور همچنین خبر داد:

علاوه بر هیوندای النترا، در حال مذاکره با شرکت هیوندای برای ساخت داخل کردن توسان هستیم که احتمالا این خودرو در ابتدای سال ۱۳۹۸ به تولید برسد. هم‌اکنون دو خودروی آی ۲۰ و اکسنت از محصولات هیوندای ساخت داخل هستند و درصد داخلی‌سازی آن‌ها حدود ۳۰ درصد است. ضمن این که با این شرکت کره‌ای در حال مذاکره‌ایم تا درصد داخلی ‌سازی این محصولات را به حدود ۵۰ درصد افزایش دهیم.

حسن اکبری در مورد افزایش قیمت خودروها گفت بر اساس تعرفه‌های جدید واردات خودرو که از ۴۰ و ۵۵ به ۷۵ و ۹۵ درصد افزایش یافته و همچنین افزایش نرخ ارز در ماه‌های اخیر، قیمت فروش خودروی سانتافه حدود ۶۱ میلیون تومان و توسان حدود ۵۵ میلیون تومان افزایش خواهد یافت. البته در روزهای گذشته شایعاتی در مورد افزایش ۸۰ میلیون تومانی سانتافه مطرح شده بود که صحت ندارد. وی در ادامه افزود برای محصولات مدل ۲۰۱۷ افزایش قیمت نخواهیم داشت و تنها در مدل‌های ۲۰۱۸ افزایش قیمت داریم.

تولید خودروهای هیوندای

هیوندای توسان ۲۰۱۷

معاون فروش و بازاریابی کرمان موتور در خصوص غیراستاندارد اعلام شدن هیوندای آی ۱۰ و توقف تولید آن در ایران نیز بیان کرد:

فعلا برنامه‌ای برای تولید داخل کردن خودروی هیوندای آی ۱۰ نداریم و به همین خاطر نسبت به اخذ مجوزهای لازم برای تولید این خودرو اقدامی نکردیم.

اکبری از احتمال سرمایه‌گذاری شرکت خودروسازی هیوندای در ایران خبر داد و گفت دو خودروی هیوندای آزرا و هیوندای آی ۳۰ در آینده وارد ایران خواهد شد. همچنین دو محصول جک جی ۴ و اس ۷ نیز احتمالا در سال آینده در ایران به تولید می‌رسند. وی در پایان اعلام کرد که در حال مذاکره با شرکت هیوندای برای صادرات محصولات تولیدی این کشور از مبدا ایران هستیم.

به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابهدیدگاه خود را بنویسید.نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.