دیجی فیدر - اخبار فناوری اطلاعات و تکنولوژی

جدیدترین اخبار روز تکنولوژی و فناوری اطلاعات

حرفه ای ترین موتور خبرخوان خبرهای فناوری و تکنولوژی از سایت های معتبر ایرانی

اتومبیل خودران جنرال موتورز بدون فرمان و پدال تولید می‌شود

گجت نیوز ۲۳ دی ۱۳۹۶

اتومبیل خودران جنرال موتورز Cruise

اتومبیل خودران جنرال موتورز به نام Chevy Bolts فاقد هرگونه کنترل دستی از قبیل فرمان و پدال‌های گاز و کلاچ به زودی تولید خواهد شد. جنرال موتورز به دنبال دریافت مجوزهای لازم برای تردد این خودرو است.

جنرال موتورز از دولت فدرال درخواستی را مبنی بر صدور مجوز استفاده از اتومبیل خودران Chevy Bolts کرده است که فاقد فرمان، پدال‌های گاز و کلاچ یا هر کنترل دستی دیگری است. به نظر می‌رسد این اتومبیل خودران جنرال موتورز را بتوانیم از سال ۲۰۱۹ تحت سرویس‌های مختلفی ملاقات کنیم.

مشکلاتی سر راه دریافت مجوز اتومبیل خودران جنرال موتورز

این درخواست که به اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا ارائه شده است، آخرین گام کمپانی جنرال موتورز در راه رسیدن به هدف آنها، یعنی ارائه یک سرویس روبو تاکسی تجاری است. به طور استاندارد، دولت فدرال مجوزهای لازم را برای اتومبیل هایی با رانندگان انسانی صادر می‌کند که نیازی به راندن آن‌ها با هوش مصنوعی نباشد. به طور مثال وسایل نقلیه‌ای با رانندگان انسانی باید دارای یک کیسه هوا در داخل فرمان خود باشند. اما اگر یک خودرو فاقد فرمان بود، عملا نمی‌تواند از فدرال تاییدیه بگیرد. به همین خاطر جنرال موتورز از اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا در مورد دریافت مجوز از طریق شیوه‌های دیگری به جز روش معمول سوال کرده است.

اتومبیل خودران جنرال موتورز Cruise

جنرال موتورز همچنین گزارشی از ایمنی وسایل نقلیه سال ۲۰۱۸ خود را منتشر کرده که شامل نخستین تصاویر نسل جدید اتومبیل خودران جنرال موتورس به نام Chevy Bolts می‌شود. از ماه می ۲۰۱۶ تا به امروز، چهار نسخه مختلف از این خودرو پس از خریداری استارتاپ Cruise Automation‌ توسط جنرال موتورز ساخته شده است که این نسل جدید، کامل‌ترین آن‌ها خواهد بود. Kyle Vogt، مدیرعامل شرکت Cruise در یک مصاحبه تلفنی عنوان کرده است که چهارمین نسل اتومبیل خودران جنرال موتورز از سیستم‌های کامپیوتری تکامل یافته، ارتباطی، سیستم‌های الکتریکی، ترمز و دنده‌های بهبود پیدا کرده برخوردار است. به گفته‌ی وی، آنچه که واقعا ویژه است، اگر به ۲۰ سال گذشته در تاریخ توسعه اتومبیل های خودران نگاه کنیم، این یک نقطه عطف برای اتومبیل آماده‌ی تولیدی است که فاقد هرگونه کنترل دستی خواهد بود؛ به خصوص اینکه از خط مونتاژی با حجم بالا برخوردار است.

جنرال موتور همچنان با دولت ایالات متحده در حال رایزنی است تا بتواند سرانجام تقاضای تردد اتومبیل های تمام خودران خود در خیایان های آمریکا را به کرسی بنشاند.

به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابهدیدگاه خود را بنویسید.نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.