دیجی فیدر - اخبار فناوری اطلاعات و تکنولوژی

جدیدترین اخبار روز تکنولوژی و فناوری اطلاعات

حرفه ای ترین موتور خبرخوان خبرهای فناوری و تکنولوژی از سایت های معتبر ایرانی

افت شدید کارایی آیفون ۶ پس از اعمال وصله‌ی امنیتی برای مقابله با Spectre

زومیت ۲۳ دی ۱۳۹۶

افت شدید کارایی آیفون 6 پس از اعمال وصله‌ی امنیتی برای مقابله با Spectre

همان‌گونه که پیش از این گفته شده بود، وصله‌های امنیتی ارائه‌شده برای روزنه‌های امنیتی Meltdown و Spectre، به ویژه در دستگاه‌های قدیمی‌تر باعث افت کارایی دستگاه می‌شوند. هرچند میزان افت کارایی دستگاه‌ها باید مورد ارزیابی قرار گیرد، اما نتایج اولیه چندان جالب نیستند.

به‌نظر می‌رسد افت کارایی در رابطه با آیفون ۶ که از پردازنده‌ی A8 استفاده می‌کند محسوس است؛ چرا که پس از ارتقای نسخه‌ی سیستم‌عامل از آی‌اواس ۱۱.۱.۲ به آی‌اواس ۱۱.۲.۲، پردازنده‌ی گوشی با افت کارایی ۴۰ درصدی روبه‌رو شده است. تست تغییرات کارایی آیفون ۶ قبل و بعد از به‌روزرسانی توسط یک کارآفرین هلندی به نام ملوین موگال انجام شده و در جدول زیر نتایج آن را مشاهده می‌کنید.

قبل از به‌روزرسانی بعد از به‌روزرسانی میزان تغییر کارایی
نوع آیفون آیفون ۶
نسخه‌ی آی او‌اس ‍‍‍‍۱۱.۱.۲ ۱۱.۲.۲
امتیاز تک هسته‌ای ۱۵۶۱ ۹۲۴ ۴۱٪-
امتیاز چند هسته‌ای ۲۶۶۵ ۱۶۱۶ ۳۹٪-

نتایج تست تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای آیفون ۶ قبل و بعد از به‌روزرسانی نشان دهنده‌ی افت شدید هستند و دسترسی به حافظه نیز تحت تاثیر قرار گرفته است. البته این مسئله قابل پیش‌بینی بود، چرا که این روزنه‌های امنیتی با حافظه‌ی cache پردازنده در ارتباط هستند.

از آنجا که تست‌های انجام شده به یک گوشی مربوط می‌شود، نتایج به‌دست آمده با افت سرعتی که مربوط به قدیمی شدن باتری است ارتباطی نداشته‌اند. اما به دلیل همین مسئله جمع‌آوری اطلاعات سخت‌تر خواهد بود.

برای مثال در نتایج زیر که از بانک اطلاعاتی بنچمارک Geekbench گرفته شده‌اند، در یک مورد امتیاز به‌دست آمده، به امتیاز کسب شده پیش از به‌روزرسانی نزدیک است؛ اما در مورد دیگر، امتیازات به دست آمده به مقادیری که توسط ملوین موگال ارائه شده، نزدیک‌تر هستند. نتایج بیشتری مربوط به بنچمارک آیفون ۶ پس از به‌روزرسانی ۱۱.۲.۲ در دسترس هستند، اما مشخص نیست چه مقدار از افت امتیاز به دست آمده در بنچمارک مربوط به قدیمی بودن باتری گوشی‌ها است.

undefined

بنچمارک آیفون ۶ با آی اواس ۱۱.۲.۲

منبع: زومیت
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابهدیدگاه خود را بنویسید.نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.