دیجی فیدر - اخبار فناوری اطلاعات و تکنولوژی

جدیدترین اخبار روز تکنولوژی و فناوری اطلاعات

حرفه ای ترین موتور خبرخوان خبرهای فناوری و تکنولوژی از سایت های معتبر ایرانی

وقتی دوربین DSLR درون فِر مایکروویو قرار می‌گیرد

زومیت ۱۵ دی ۱۳۹۶

وقتی دوربین DSLR درون فِر مایکروویو قرار می‌گیرد

اعضای رسانه‌ی دِی‌تریپِر فوتو اخیرا تصمیم گرفتند کشف کنند زمانی که دوربین DSLR را درون مایکروویو قرار می‌دهید چه اتفاقی می‌افتد!

اعضای این رسانه برای آزمایش خود، دوربین نیکون D60 را درون مایکروویو قرار می‌دهند و آن را به‌منظور جلوگیری از خطرات احتمالی، درون یک محوطه‌ی باز انتقال می‌دهند.

پنچ دقیقه بعد از قرار گرفتن دوربین در مایکروویو، قسمت‌هایی از آن شروع به ذوب شدن می‌کند. صفحه‌نمایش پشت دوربین ذوب می‌شود و قسمت‌هایی که در محدوده‌ی گریپ قرار دارند از یکدیگر جدا می‌شوند.

دوربین در مایکروویو

بعد از گذاشتن دوربین در مایکروویو برای مدت‌زمان طولانی‌تر، بیشتر پلاستیک دوربین ذوب می‌شود تا حدی‌که تمام قطعات الکتریکی درون دوربین نمایان می‌شوند؛ اگرچه لنز دوربین تقریبا سالم می‌ماند.

دوربین در مایکروویو

عکس‌های زیر نشان می‌دهند که برای دوربین نیکون D60 و لنز نگون‌بخت آن، بعد از قرار گرفتن در مایکروویو چه اتفاقی رخ داده است:

دوربین در مایکروویو

دوربین در مایکروویو

دوربین در مایکروویودوربین در مایکروویو

چند سال پیش، تعدادی از کاربران اطلاعاتی در فضای مجازی مبنی بر شارژ کامل باتری گوشی آیفون ظرف تنها یک دقیقه از طریق قرار دادن آن در مایکروویو وایرال کردند. همان‌طور که در این مقاله ثابت شد، نباید هیچ‌یک از دستگاه‌های الکترونیکی خود را به‌منظور شارژ کردن باتری آن‌ها یا به هر دلیل دیگری درون مایکروویو قرار دهید؛ آن‌ها شارژ نمی‌شوند، بلکه ذوب می‌شوند.

منبع: زومیت
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابهدیدگاه خود را بنویسید.نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.